سروش     RSS     Admin
اسناد راکد
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

شورای اسناد ملی با تعمیم مجوزهای اختصاصی صادره به شهرداری های کشور موافقت کرد

در سیصد پنجاه و دومین جلسه شورای اسناد ملی ایران، اعضای شورا پس از بحث و بررسی تخصصی، با تعمیم آراء صادرشده برای دو شهرداری به شهرداری های سراسر کشور موافقت کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، پیش از این24ردیف رأی شورا برای شهرداری­های تهران و شهرضا به تصویب رسیده بود که با درخواست سازمان شهرداری­ و دهیاری­های کشور این موارد به شهرداری­های سراسر کشور تعمیم داده شد.

شایان ذکر است شورای اسناد ملی تنها مرجع سیاست­گذار و قانونی کشور برای رسیدگی و تعیین تکلیف اسناد در کشور است و تبعیت از آرای صادره توسط این شورا، جهت تعیین تکلیف اسناد فاقد ارزش­ اداری و راکد موجود، برای وزارتخانه‌ها، دستگاه­ها، نهادها و سازمان­های وابسته به بودجه عمومی کشور ازجمله شهرداری­ها، الزام‌آور است.

سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با درک رسالت ملی و مسئولیت اجتماعی خویش و با هدف جمع‌آوری و حفظ اسناد در سازمانی واحد و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌های اداری و استخدامی از طریق تمرکز سوابق راکد شهرداری ها، نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اقدام نموده است و بر این اساس کلیه شهرداری ها در چارچوب تفاهم نامه فوق و همچنین قانون و مقررات اسناد ملی ایران اسنادی را که اقدام اداری آن پایان‌یافته و مختومه می‌باشد را به این سازمان اعلام تا هماهنگی‌های بعدی جهت ارزشیابی، انتقال و یا امحاء اوراق توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران صورت پذیرد.

این اسناد شامل کلیه اوراق، مراسلات، دفاتر، پرونده ها، عکس ها، نقشه ها، کلیشه ها، نمودارها، فیلم ها، میکروفیلم ها، لوح فشرده، نوارهای ضبط‌صوت و... می‌باشد.

در این راستا ضروری است شهرداری­ها بر اساس قوانین، مقررات و دستورالعمل­های اسناد ملی با هماهنگی و نظارت سازمان شهرداری­ها نسبت به تعیین تکلیف سوابق، پرونده­­­های راکد خود اقدام نمایند.مجوزهای ذکر شده در فایل های زیر این خبر درج شده است
 
 


تعداد بازدیدها : ۹۱۵
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQOW-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184

 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نطرسنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟