سروش     RSS     Admin
اسناد راکد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹

تاکید سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور بر ساماندهی و تعیین تکلیف اسناد شهرداریها

دکتر جمالی نژاد رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با صدور بخشنامه ای به شهرداران سراسر کشور بر ساماندهی و تعیین تکلیف اسناد شهرداریها مطابق قانون و مقررات اسناد ملی ایران و همچنین تفاهم نامه همکاری مشترک میان این سازمان و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،‌ در این بخشنامه ضمن اشاره به قدمت فعالیتهای شهرداریها در کشور همزمان با تصویب قانون بلدیه در سال 1286 آمده است: در جریان ارائه خدمات، تعاملات و فعالیت‌های روزمره و مستمر شهرداری‌ها، رخدادها و چالش‌های گوناگون با سایر نهادها، اسنادی ارزشمند پدیده آمده است که مجموعه آن‌ها سیر رویدادهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... را در سطوح خرد و کلان اجتماع به شکل منحصربه‌فرد آشکار می‌سازد.
 
در ادامه بخشنامه دکتر جمالی نژاد خطاب به شهرداران سراسر کشور آمده است: بی‌گمان انبوه اسناد شهرداری‌ها و سازمان های تابعه، که درگذر روزها و روزگاران به هر شکلی که از گزند آفات و آسیب‌ها راه به زمانه ما جسته اند، منابع مهم و ارزشمندی برای بازخوانی و نقد روند نوسازی در دوران معاصر و راهگشای برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی‌های کلان برای آینده محسوب می‌شوند و در این چارچوب، اکنون بایگانی های راکد شهرداری‌ها، گنجینه‌های منحصربه‌فردی است و ساماندهی و حفاظت و حراست از آن‌ها کاری ضروری، ماندگار و نیازمند تشریک‌مساعی می باشد.
 
در ادامه آمده: در آستانه فرارسیدن سال 1400 خورشیدی، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با درک رسالت ملی و مسئولیت اجتماعی خویش و با هدف جمع‌آوری و حفظ اسناد در سازمانی واحد و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌های اداری و استخدامی از طریق تمرکز سوابق راکد شهرداری ها، نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اقدام نموده است و بر این اساس کلیه شهرداری ها در چارچوب تفاهم نامه فوق و همچنین قانون و مقررات اسناد ملی ایران اسنادی را که اقدام اداری آن پایان‌یافته و مختومه می‌باشد را به این سازمان اعلام تا هماهنگی‌های بعدی جهت ارزشیابی، انتقال و یا امحاء اوراق توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران صورت پذیرد.
 
شایان‌ذکر است این اسناد شامل کلیه اوراق، مراسلات، دفاتر، پرونده ها، عکس ها، نقشه ها، کلیشه ها، نمودارها، فیلم ها، میکروفیلم ها، لوح فشرده، نوارهای ضبط‌صوت و... می‌باشد.
 
شهرداری ها  برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی asnad.imo.org.ir مراجعه نمایند.


اطلاعات و قوانین مربوط به این موضوع در فایل زیر خبر درج شده است

 
 


تعداد بازدیدها : ۶۴۰
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQKA-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184

 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نطرسنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟